Safrane Club

FÓRUM SAFRANE
 FAQ •  Hledat •  Registrovat •  Přihlásit se 
Právě je pát bře 29, 2024 7:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Řídící jednotka vstřikování
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 5:37 pm 
Offline
Expert

Registrován: sob led 10, 2009 6:54 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Nový Bor
Enem malý dotaz...jakých zhruba rozdílů asi je mezi řj manuálu a automatu?Jelikož mám překopaný automat na manuál a řj tam je z automatu(mám to ověřeno),je teor.možné,že to má pak nějaké odezvy?Např.to hlášení závady ve vstřikování,i když auto jede v poho?Už jsem vyměnil potenciometr škrtící klapky.O víkendu jsem nechal řídit mladýho a neřekl jsem mu,že nemá při pomalé jízdě na vyšší stupeň sešlapovat plyn prudce až na podlahu.Takže se to zase rozsvítilo ale i když jsem 3x odpojil baterku,tak to chybu stále hlásilo.Tak jse to všechno rozebral,poměřil jsem snímače teploty nasávaného vzduchu a vody.Ten sn.vzduchu jsem i pěkně vypral od toho počernělý špíny a šoupnul to zase zpátky.No a zase to je v poho.Tak fakt nevím.... :-? Jinak podle starších rad se doporučuje na dokonalý výmaz odpojit baterku alespoň na 15 min.Elektronické díly mají velmi nízkou spotřebu energie a nemusí k výmazu dojít dostatečně.Jestli je to i cesta k výmazu z ECU nevím.

_________________
Renault 18 Turbo(asi už určitě pohřbené)
Renault 25 V6 Turbo(toho je fakt škoda...)
Renault 5 1.1 Five(lítá jako blázen)
Renault Safrane 3.0 V6ie RT(právě jsem se zamiloval)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řídící jednotka vstřikování
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 5:44 pm 
Offline
Sedí tu furt..

Registrován: sob lis 28, 2009 1:41 am
Příspěvky: 115
Model: phase II
Rok výroby: 1997
Motor: 121kW / 164PS 2,5 20v
Výbava: ...
Rozdily ja neznam,ale na britskych clancich jsem se cosi docetl, ze prave s odpojovanim baterie se na ridici jednotce cosi deje i kolem kontrolky vstriku - ted uz to asi nedohledam :( .

A jak jsem uz psal, ja urcite nemam drivejsi automat a obcasne rozsvecovani chyby vstriku se mi ukazuje tez :(

_________________
Safran 2.5 benzin, Phase II, rok 1997, najeto 196000km..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řídící jednotka vstřikování
PříspěvekNapsal: pon pro 14, 2009 8:25 pm 
Offline
Expert

Registrován: sob led 10, 2009 6:54 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Nový Bor
viktoska píše:
Enem malý dotaz...jakých zhruba rozdílů asi je mezi řj manuálu a automatu?Jelikož mám překopaný automat na manuál a řj tam je z automatu(mám to ověřeno),je teor.možné,že to má pak nějaké odezvy?Např.to hlášení závady ve vstřikování,i když auto jede v poho?Už jsem vyměnil potenciometr škrtící klapky.O víkendu jsem nechal řídit mladýho a neřekl jsem mu,že nemá při pomalé jízdě na vyšší stupeň sešlapovat plyn prudce až na podlahu.Takže se to zase rozsvítilo ale i když jsem 3x odpojil baterku,tak to chybu stále hlásilo.Tak jse to všechno rozebral,poměřil jsem snímače teploty nasávaného vzduchu a vody.Ten sn.vzduchu jsem i pěkně vypral od toho počernělý špíny a šoupnul to zase zpátky.No a zase to je v poho.Tak fakt nevím.... :-? Jinak podle starších rad se doporučuje na dokonalý výmaz odpojit baterku alespoň na 15 min.Elektronické díly mají velmi nízkou spotřebu energie a nemusí k výmazu dojít dostatečně.Jestli je to i cesta k výmazu z ECU nevím.

Zatím musím podotknout jednu dost důležitou věc.....snížila se mi spotřeba plynu.Tak mám takovýho malinkýho červíčka,jestli se mi to nepodařilo tím řádným vyresetováním ř.j..
Jinak jenom tak mimochodem,vím,že při poruše snímače horní úvrati auto nenastartuješ.Může být ale porucha jen taková,aby to zlobívávalo jenom někdy,právě při startování?

_________________
Renault 18 Turbo(asi už určitě pohřbené)
Renault 25 V6 Turbo(toho je fakt škoda...)
Renault 5 1.1 Five(lítá jako blázen)
Renault Safrane 3.0 V6ie RT(právě jsem se zamiloval)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Český překlad – phpBB.cz