Safrane Club

FÓRUM SAFRANE
 FAQ •  Hledat •  Registrovat •  Přihlásit se 
Právě je pát bře 29, 2024 2:57 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: úte lis 17, 2009 2:25 pm 
Offline
Sedí tu furt..
Uživatelský avatar

Registrován: pát bře 27, 2009 2:05 pm
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha, Brno, Bratislava
Zdravim vsechny,

potreboval bych poradit, kudy presne vede lanko rucni brzdy. V soucasne dobe mi rucni brzda brzdi jen tak sporadicky (zatahnu max a ona trosku brzdi). Tipuju ze problem je jen v dotazeni lanka mezi rucni brzdou a brzdicema ale nevim presne kde. Muj tip je ze lanko jde pod vyfukovym potrubim. Pokud by mohl nekdo dat presnejsi informace jak to tam je... a popripade kde to mam dotahnout abych lepe brzdil, prosim poradte.


Moc dekuju...

_________________
Raccoon_Daweo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: úte lis 17, 2009 3:06 pm 
Offline
Expert

Registrován: čtv říj 25, 2007 3:30 pm
Příspěvky: 273
Bydliště: Hluk
Model: phase I
Rok výroby: 1993
Motor: 123kW / 167PS 3,0 12v
Výbava: Quadra
Ono to nemusi byt jen tim,ja mel na zadku kotouce i desky po smrti po vymene za nove to brzdi jak zamlada,asi byli uz moc tenke

_________________
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 prodana 27.12. 2009
Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 bohuzel prodana
Renault Laguna Initiale Paris 1.9Dci r.v.2000 Prodana
Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodany
Renault Vel Satis 3.5 lpg r.v.2003


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: úte lis 17, 2009 3:46 pm 
Offline
Sedí tu furt..
Uživatelský avatar

Registrován: pát bře 27, 2009 2:05 pm
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha, Brno, Bratislava
ToJa píše:
Ono to nemusi byt jen tim,ja mel na zadku kotouce i desky po smrti po vymene za nove to brzdi jak zamlada,asi byli uz moc tenke




no ja mam nove kotouce i desky komplet vsude nove... jde o to, zda pro vymenu / dotazeni / serizeni musim shodit vyfuk nebo ne (jelikoz vyfuk uz je temer objednan) tak zda to mam delat soucasne nebo mohu rozdilne (ciliz potrebuju objednat brzdove lanko k dilum vyfuku)

_________________
Raccoon_Daweo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: úte lis 17, 2009 6:00 pm 
Offline
Expert

Registrován: čtv říj 25, 2007 3:30 pm
Příspěvky: 273
Bydliště: Hluk
Model: phase I
Rok výroby: 1993
Motor: 123kW / 167PS 3,0 12v
Výbava: Quadra
Vyfuk teda aspon u me ale to je laguna dolu nemusi je tam takove stelovani pod autem i kdyz ja ho mam dost zarezle prave tak radsi neserizuju :D

_________________
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 prodana 27.12. 2009
Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 bohuzel prodana
Renault Laguna Initiale Paris 1.9Dci r.v.2000 Prodana
Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodany
Renault Vel Satis 3.5 lpg r.v.2003


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 12:35 pm 
Offline
2. Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 07, 2007 10:04 pm
Příspěvky: 1715
Bydliště: Praha
Model: phase I
Rok výroby: 1995
Motor: 193kW / 262PS Biturbo
Výbava: Baccara
Úpravy: pořád něco...
Plány: cca. 400HP bych rád.
Auto snů: Už ho řídim voe!
Čus, přesně mezi zadníma kolama vede lanko ručky a uprostřed se potkávaj v takový kovový schránce a z ní už jde jedno lanko...takže když rozděláš to kde se potkávaj tak uvnitř je právě dotahování...je to dvouma matkama takže mě se to docela pravidělně povoluje ale tak po pul roce....kdyz si pod to lehnes a poradne si to prohlidnes tak to neni nijak slozity a urcite na to prijdes...jinak si myslim ze to je urcite problem v tomdle jestli ti to brzdi aspon trochu na tu rucku....

_________________
One Life Custom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: stř lis 18, 2009 4:07 pm 
Offline
Expert

Registrován: sob led 10, 2009 6:54 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Nový Bor
Máš vůli v páce ruční brzdy?Pokud ano,tak ji je potřeba dotáhnout.Je to ale pouze za předpokladu,že máš oba brzdiče v pořádku a nezůstávají Ti viset.To poznáš tehdy,když po celkovém dotažení ručky a po několikerém zatatažení opět budeš mít vůli na páce.
Dotahuješ a vymezuješ vůli nejlépe tak,že si auto vyheveruješ(alespoň jednu stranu),abys mohl pootáčet kolem.Provádí se tam,co psal MatesK.Přesně uprostřed mezi zadními koly je takový podlouhlý domeček.Od něho vede dopředu jeden lanovod a ze stran lanka ke kolům.Zespodu v něm je matka,zajištěná další matkou.Krajní povolíš a tu druhou dotahuješ.Přitom pravidelně pootáčíš kolem.Jakmile ucítíš,že se kolo začne přibržďovat,tak matku lehce povolíš,aby se zase otáčelo volně a matku zajistíš nazpět tou krajní matkou.Automaticky by ti měla zmizet i vůle na ručce.

_________________
Renault 18 Turbo(asi už určitě pohřbené)
Renault 25 V6 Turbo(toho je fakt škoda...)
Renault 5 1.1 Five(lítá jako blázen)
Renault Safrane 3.0 V6ie RT(právě jsem se zamiloval)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2009 9:55 am 
Offline
Sedí tu furt..
Uživatelský avatar

Registrován: pát bře 27, 2009 2:05 pm
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha, Brno, Bratislava
viktoska píše:
Máš vůli v páce ruční brzdy?Pokud ano,tak ji je potřeba dotáhnout.Je to ale pouze za předpokladu,že máš oba brzdiče v pořádku a nezůstávají Ti viset.To poznáš tehdy,když po celkovém dotažení ručky a po několikerém zatatažení opět budeš mít vůli na páce.
Dotahuješ a vymezuješ vůli nejlépe tak,že si auto vyheveruješ(alespoň jednu stranu),abys mohl pootáčet kolem.Provádí se tam,co psal MatesK.Přesně uprostřed mezi zadními koly je takový podlouhlý domeček.Od něho vede dopředu jeden lanovod a ze stran lanka ke kolům.Zespodu v něm je matka,zajištěná další matkou.Krajní povolíš a tu druhou dotahuješ.Přitom pravidelně pootáčíš kolem.Jakmile ucítíš,že se kolo začne přibržďovat,tak matku lehce povolíš,aby se zase otáčelo volně a matku zajistíš nazpět tou krajní matkou.Automaticky by ti měla zmizet i vůle na ručce.




Diky za radu... princip pouzivani kontra matek je mi znam... mne slo opravdu jen o to ze mam rucni brzdu tak volnou, ze ji ted zatahnu na maximum a tvari se jako bych ji zatahl jen velmi jemne. Problem byl, ze kdyz jsem se posledne dival pod auto, nic takoveho jsem tam z nejakeho duvodu nevidel a trochu jsem se zdesil ze lanko / lanovod je pod vyfukem.

Dotaz ohledne rucni brzdy cislo dve - jak postupovat pro vymenu tech lanek?


Dotaz ohledne brzdice - nechce se mu snadno navracet (odbrzdovat) muze to but tim ze je tam slaba pruzinka? nebo s tim mohu neco udelat? popripade co? - jde o to ze se mi nevraci (teda nevracel) po zatazeni rucni brzdy.

_________________
Raccoon_Daweo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2009 4:59 pm 
Offline
Expert

Registrován: sob led 10, 2009 6:54 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Nový Bor
Pokud tam pružinu máš a to taky určitě ano,tak to není onou pružinou ale budou už asi špatný střeva v brzdiči.Měl jsem to rozdělaný a je tam uvnitř takový plastový pouzdýrko a tuším i nějaká kulička nebo kuličky.Bylo to už v žalostném stavu.Nevím,jestli se to takhle opotřebuje samo anebo jestli to nebylo po zásahu lidské ruky.Prostě se mi to v tom ansámblu postupně zatemovalo.Snad 10x jsem to měl rozdělané,pěkně jsem to rozhýbal.Brzda fungovala tak měsíc,kdo ví jestli a když jsem pak někdy v kopci pořádně zabrzdil,tak mi zase zůstala viset,že se mi pak přehřívalo kolo.Jetli se dá pořídit nějaká opravná sada,která tyhle střeva obsahuje nevím ale spíš bych tipoval,že ne.Prostě vyměnit brzdič.Já ho koupil u Blonďáka za litr a mám klid.Dokonce mi bylo na technický sděleno,že mi ručka brzdí :lol_ ,na což jsem nebyl,díky neblahým zkušenostem u 25-tky,zvyklý.Zlatej Safrán.Tam ta brzda byla fakt peklo.Zase šla ale celá pěkně demontovat,do posledního šroubku.U Safrána se mi to ještě nepodařilo.Hlavně pokud jde o ten imbus,který asi drží celá ta střeva uvnitř,aby nevyjela ven.Nějaká záhadná velikost a utažený to je snad bagrem.

_________________
Renault 18 Turbo(asi už určitě pohřbené)
Renault 25 V6 Turbo(toho je fakt škoda...)
Renault 5 1.1 Five(lítá jako blázen)
Renault Safrane 3.0 V6ie RT(právě jsem se zamiloval)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2009 5:09 pm 
Offline
Expert

Registrován: sob led 10, 2009 6:54 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Nový Bor
Jo a ještě ta lanka.
Povolíš kontramatku a hodně to odšroubuješ.Já to měl dost přirezlý,tak jsem to musel shodit celý.Utrhaly se mi šrouby,takže to šlo dolu a musel jsem to odvrtat a dát dokupy.Celé to drží na třech šroubech.Sundáš víko z domečku a vyhákneš lanka.Mě to šlo líp,když jsem odšrouboval celý domeček.Měnil jsem ale jen na levém kole.Mám pocit,že na pravou stranu je buď jiná koncovka anebo mě to teď mate,protože tam se pak šteluje vůle.
Prostě,jestli nejsi úplnej antitalent,tak až to shodíš dolu,tak zjistíš,že lego jsou švýcarský hodinky. :lol_

_________________
Renault 18 Turbo(asi už určitě pohřbené)
Renault 25 V6 Turbo(toho je fakt škoda...)
Renault 5 1.1 Five(lítá jako blázen)
Renault Safrane 3.0 V6ie RT(právě jsem se zamiloval)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 9:56 pm 
Offline
Pokročilý

Registrován: ned čer 13, 2010 8:24 pm
Příspěvky: 43
Model: phase I
Rok výroby: 1995
Motor: 83kW / 113PS 2,5 dT
Výbava: RT
pánové, potčebuju poradit. Nebrzdí mi ručka, tak jsem se dokopal k tomu dotáhnout lanko, ale problém nemám v lanku ale v třenu mi to nějak nefunguje, prostě když stáhnu pružinu a pak točím tou pákou tak se nic neděje, můžu s tím točit kolik chci a ani si neškrtnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 7:58 am 
Offline
Pokročilý

Registrován: ned čer 13, 2010 8:24 pm
Příspěvky: 43
Model: phase I
Rok výroby: 1995
Motor: 83kW / 113PS 2,5 dT
Výbava: RT
tak byl problém, že celý systém ručky jsou 3 kuličky které se točí pomocí té páky a vytláčejí píst. Takže stačilo to rozebrat, naskládat kuličky kam patří a asi na 20 pokus se mi to povedlo poskládat tak, aby píst zapad na místo, ale už mi konečně ručka funguje :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 8:12 am 
Offline
Sedí tu furt..
Uživatelský avatar

Registrován: pát bře 27, 2009 2:05 pm
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha, Brno, Bratislava
Jinak ja jsem problem vyresil taktez vymenou toho brzdice. Preci jen pred technickou se mi to nechtelo nejak moc resit....

Pokud by nekdo chtel tak mam brzdice LP, PP, LZ pro 101kw 2.2benzinak:] PZ jsem pouzil neb se zasekaval a nechtelo se mi to nejak moc rozebirat a riskovat ze se zase neco po...

_________________
Raccoon_Daweo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 1:14 pm 
Offline
Pokročilý

Registrován: ned čer 13, 2010 8:24 pm
Příspěvky: 43
Model: phase I
Rok výroby: 1995
Motor: 83kW / 113PS 2,5 dT
Výbava: RT
Ahoj,
nevím jak vypadají na 2,2, ale pokud je to Brembo, průměr pístu 36 tak bych si ten zadní vzal, v levém mi chybý uvnitř takovej plíšek co tam funguje jako ségrovka a pořád se mi po zabrždění rosypou ty kuličky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruční brzda
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 9:10 pm 
Offline
Expert
Uživatelský avatar

Registrován: úte led 02, 2007 2:11 am
Příspěvky: 358
Bydliště: České Budějovice
Model: phase I
Rok výroby: 1994
Motor: 83kW / 113PS 2,5 dT
Výbava: Iveco 2,5dT
Úpravy: kat off & out
EGR off
westgate off
klima off & out
Plány: čerpadlo a ŘJ z Fiat Croma 2,5TDI/5tibodové vstřiky/6ti kvalt z Mastera
low style/1250kg
Auto snů: Porsche 356B
Více info o zadní brzdových třmenech brembo 36

viewtopic.php?f=17&t=866&p=7732#p7732

_________________
BMW E21 - hijacked/Fiat 128 Bertone - dosloužil/Astra 2,0i 130HP - sell/AlfaRomeo 33 SW 4x4 1,7ie boxer - sell/Kangoo D65 1,9D - sell/Clio II 1,5dCi - sell/Megane 1,9D - sell/Felicia r.v.1959 - v garáži
F Punto - 1,2
Safrane - 2,1 dT - totaled
Safrane - 2,5 dT - DIESEL POWER RULES - 10ti metrový čmoudy :-D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Český překlad – phpBB.cz