Safrane Club

FÓRUM SAFRANE
 FAQ •  Hledat •  Registrovat •  Přihlásit se 
Právě je sob dub 27, 2024 9:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Demontáž zátěžového regulátoru
PříspěvekNapsal: pon dub 06, 2009 10:55 pm 
Offline
Expert

Registrován: sob led 10, 2009 6:54 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Nový Bor
Dnes jsem demontoval zátěžový regulátor.Trochu jsem se s tím matlal,než jsem přišel na to,jak to demontovat a nic nezničit.
Všimnul jsem si,že mi krapánek proniká brzdovka.Rozdělal jsem to a čekal jsem,že to bude hnůj a byl jsem mile překvapen.Nenašel jsem ale v zátěžáku nic očividně narušeného.Snad pouze nějaký větší kousek pevné částice,která se dostala do pístku a pak to protékalo.
Pístky vypadají,že by se mohly dát celé vyměnit anebo je osadit novými gumičkami.
Demontáž:ideální je to mít na rampě.Demontovat stabilizátor a odchýlit ho směrem dolů.Před tím z něho vyháknout háček na páce regulátoru.Demontovat oba šrouby uchycení regulátoru.Šrouby jsou v tunelu pro výfuk.Přístup je tam trochu nepohodlný,musel jsem odlomit kousek tepelného štítu,abych šrouby odkryl.Pak odjistit všechny brzdová potrubí na zadní nápravě kam až to jde a poté stáhnout opatrně regulátor dolů.Demontovat brzdová potrubí od regulátoru a zaslepit je.Regulátor se demontuje takto:Odejmout zadní pružinu a odklopit přítlačnou páku.Odejmout ochrannou manžetu.Uvnitř je takový člunek,položený na dvouch pružinkách.Odejmout,pružinky vytáhnout.Rozpínacími kleštěmi stáhnout závlačku a vytáhnout oba pístky.Vyčistit a vyfoukat regulátor a podkládat vše zase nazpět.Není to nic složitého.Při nandavání manžety jí nejdříve upevnit na kolík na páce,pak páku nasadit do otvoru na člunku a opatrně uchytit manžetu tak,aby člunek nespadnul.Zajisti hned páku pružinou.Montáž na vůz je opakem demontáže.Vedení zase uchytit.

_________________
Renault 18 Turbo(asi už určitě pohřbené)
Renault 25 V6 Turbo(toho je fakt škoda...)
Renault 5 1.1 Five(lítá jako blázen)
Renault Safrane 3.0 V6ie RT(právě jsem se zamiloval)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Český překlad – phpBB.cz