Safrane Club

FÓRUM SAFRANE
 FAQ •  Hledat •  Registrovat •  Přihlásit se 
Právě je sob kvě 11, 2024 12:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výměna skla
PříspěvekNapsal: pon bře 09, 2009 2:21 am 
Offline
Sedí tu furt..

Registrován: úte pro 02, 2008 4:51 pm
Příspěvky: 117
Bydliště: Beroun
Model: phase I
Rok výroby: 1993
Motor: 123kW / 167PS 3,0 12v
Výbava: RXE, lpg
Ze čt na pátek jsem nechal auto přes noc ve městě a někdo mi rozbil okénko zadních pravých dveří. Byl by někdo schopný naznačit mi postup výměny, upozornit na možné problémy, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor?
A to sklo sháním, ideálně s folií.. ..a za rozumný peníz)
Děkuji..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna skla
PříspěvekNapsal: pon bře 09, 2009 3:37 pm 
Offline
Má to tu na svědomí
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 29, 2006 1:22 pm
Příspěvky: 3620
Bydliště: Kutná Hora
Model: phase I
Rok výroby: 1996
Motor: 197kW / 268 PS Biturbo
Výbava: Baccara
Úpravy: teprve proběhnou
Plány: kompletní GO + úpravy
Auto snů: C+CLK+SL Black Series
Atilla píše:
Ze čt na pátek jsem nechal auto přes noc ve městě a někdo mi rozbil okénko zadních pravých dveří. Byl by někdo schopný naznačit mi postup výměny, upozornit na možné problémy, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor?
A to sklo sháním, ideálně s folií.. ..a za rozumný peníz)
Děkuji..
ahoj, sklo mám, mám bez fólie i s fólií. cenu mi nabídni do SZ. postup výměny je takový, že si hlavně připrav vysavač, potom sundej výplň dveří (šrouby zespoda na kapse, jeden šroub i pod odrazkou), potom odšroubuj na dvou šroubech kdycí mřížku na reproduktoru, odšroubuj reproduktor, odpoj, vyndej, odšroubuj šrouby s podložkama kolem něj, sundej kapsu, ošroubuj jeden šroub v madle, odpoj konektor tlačítka ovládání okýnka, sunej madlo, odcvakni rámeček kolem kliky a po obvodu postupně dveře odlep silou a vycvakej z těch pár "cvoků", až to bude všude volně, tak výplň trochu odkloň od dvěří a "vysaď" nahoru (je nasazená na takový liště). Potom sundej tu gumovou lištu zevnitř, tu hliníkovou zvenku (jeden šroub na jedný straně dveří zevnitř a druhej na druhý straně). Potom odšroubuj motorek, připoj si zase madlo s tlačítkem a s motorkem jezdi (pozor, nejdřív mechanismus trochu očisti od skla) tak, abys mohl lištu skla sundat. Potom mechanismus s motorkem vyndej, očisti pořádně od skla, potom ho tam tak nějak dej, ale nešroubuj, sundej gumové těsnění kolem okna, to vyluxuj a pořádně vyčisti, dej tam zpátky jeho horní část a nové sklo vlož do dveří. Přitom tam dej to těsnění a spodní lištu skla zase nasuň do toho mechanismu (musíš různě posouvat s motorkem). Potom motorek přišroubuj. Pokud by Ti tam sklo nešlo, tak ještě můžeš povolit tu lištu, v které jezdí. Je to jeden šroub ze zadní strany dvěří (tam co je zámek). Ale pak se tam zase blbě trefuje.. Postup montáže je obrácenej postup demontáže. Chce to nervy, protože se na tebe bude pořád sypat tuna střepů... Teď jsem je našel dokonce až v přední dveřích (při rozbitém zadním okénku)

Nebo přijeď, vezmeš odemně to sklo a já Ti ho vyměnim :lol_. Jestli máš zájem, tak mi napiš soukromou zprávu.

_________________
čobolo: safrane V612v man., safrane V624v man., safrane biturbo, espace V624v aut.
je: safrane biturbo x 3, espace 2,0 dci
a pak jeden golf s 3,0 čtyřválcem a jeden fiat s 4,2 osmiválcem (obojí transaxle)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 09, 2009 9:16 pm 
Offline
Sedí tu furt..

Registrován: úte pro 02, 2008 4:51 pm
Příspěvky: 117
Bydliště: Beroun
Model: phase I
Rok výroby: 1993
Motor: 123kW / 167PS 3,0 12v
Výbava: RXE, lpg
Citace:
Nebo přijeď, vezmeš odemně to sklo ..

Ahoj, děkuji za postup. Já bych se rád stavil, zneužil bych tě i k pár dalším dotazům ;) Píši ti na icq..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Český překlad – phpBB.cz