Safrane Club

FÓRUM SAFRANE
 FAQ •  Hledat •  Registrovat •  Přihlásit se 
Právě je pát bře 29, 2024 12:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenosti s výměnou páčky na světla
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 10:21 am 
Offline
Začátečník

Registrován: čtv čer 30, 2011 5:08 pm
Příspěvky: 8
Model: phase II
Rok výroby: 1998
Motor: 100kW / 136 PS 2,0 i
Výbava: střední
Dobrý den pánové,

mám na Vás dotaz. Přestalo mi svítit denní svícení. Odešla mi páčka na světla. Mám velký problém sehnat ji na můj typ auta. R Safrane r.v.: 1998, 2.0 16V 1OOKw bez mlhovek. Sehnala jsem jedině přes net páčku s mlhovkami, o kterých mi můj automechanik tvrdil, že tohle použít nemůžu, přičemž prodávající tvrdí, že sedne bez problému. .Jaké s tím máte prosím zkušenosti vy? Také jsem četla, že u Safranů páčky odcházejí častěji, proto je lepší to zapojit klasicky na přepínače...Co si o tom myslíte? Jsem holka, takže u elektroniky v autě se moc nevyznám :roll:

Předem díky za odpovědi

Anet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s výměnou páčky na světla
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 8:42 am 
Offline
2. Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 07, 2007 10:04 pm
Příspěvky: 1715
Bydliště: Praha
Model: phase I
Rok výroby: 1995
Motor: 193kW / 262PS Biturbo
Výbava: Baccara
Úpravy: pořád něco...
Plány: cca. 400HP bych rád.
Auto snů: Už ho řídim voe!
No tak předpokládám, že jeden prodávající je Bóďa - zdejší zakladatel a asi tak největší bedna v ČR, co se Safranu týče. To co ti tvrdil mechanik je kravina podle mě. Jednak už jsem to zkoušel. Druhak zapojení tý páčky je naprosto totožný, protože kabely pro přední mlhovky jsou na každym Safranu, ať tam ty mlhovkou jsou nebo ne. A díra kam se strká konektor je taky na každym autě stejnej. Takže si opravdu nemyslim, že potřebuješ páčku bez předních mlhovek. Musela bys jedině mít nějaký atypický zapojení, ale je to opravdu hodně hodně nepravděpodobný.
Pokud bys byla někde z okolí buď Prahy nebo Kutný Hory, tak se můžeš stavit a my ti to opravíme. Jednou jsem si to musel vyřešit na parkovišti v Německu :D takže nic složitýho to neni.

Další věc je že tak v polovině případů jde páčka ještě opravit :!: Ale dost často odejde, kvůli buď moc výkoným žárovkám, který tam nepatřej a nebo už je obvod světel v trochu horšim stavu a odebíraj hodně proudu.

K Safranu "Mechaniky" radši nepouštět :!: :lol_

_________________
One Life Custom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s výměnou páčky na světla
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 1:20 pm 
Offline
Začátečník

Registrován: čtv čer 30, 2011 5:08 pm
Příspěvky: 8
Model: phase II
Rok výroby: 1998
Motor: 100kW / 136 PS 2,0 i
Výbava: střední
Tak to tedy moc děkuji za informace. Ten můj automechanik mi totiž opravuje auto už nějaký ten rok, takže mě nenapadlo, že zrovna tomu nebude rozumět. Mně totiž tvrdil, že opravit se to nedá, že není šance zjistit, kde je ten problém. Následně nemohl sehnat tu páčku, že sehnal jedině s předními mlhovkami a tu prý nemůžu použít. Takže jsem z toho byla dost zmatená a zoufalá :kladivo: Jo jo psal mi to Bóďa, ten mi to taky říkal. Jenže koho napadlo, že ten můj automechanik v tom takto plave. Navíc má tady u nás dobré jméno...

Díky za informace.


Anet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s výměnou páčky na světla
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 1:56 pm 
Offline
2. Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 07, 2007 10:04 pm
Příspěvky: 1715
Bydliště: Praha
Model: phase I
Rok výroby: 1995
Motor: 193kW / 262PS Biturbo
Výbava: Baccara
Úpravy: pořád něco...
Plány: cca. 400HP bych rád.
Auto snů: Už ho řídim voe!
No to je spíš obecně problém téhle doby, že spousta lidí má nějakou "hodnost", ale vědomosti uplně někde jinde. Safrane je poměrně složitý auto, takže bežný autoservis s nima má problémy. Oni často najdou problém, ikdyž žádnej neni - a pak to platí majitel.
Samozřejmě není zač :) :wink:

_________________
One Life Custom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s výměnou páčky na světla
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 2:12 pm 
Offline
Začátečník

Registrován: čtv čer 30, 2011 5:08 pm
Příspěvky: 8
Model: phase II
Rok výroby: 1998
Motor: 100kW / 136 PS 2,0 i
Výbava: střední
No to máš recht, ptala jsem se na to spoustu chlapů co dělají s auty a taky mi nedokázali poradit. Safránek má hold svoje :) Ale když to milujeme, není co řešit :good: Ale je zač děkovat, konečně mi někdo poradil. Já už s tím totiž lítám měsíc...

Příště už vím, kam se obrátit

Ještě jednou díky

Anet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s výměnou páčky na světla
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 4:16 pm 
Offline
Expert

Registrován: ned říj 24, 2010 11:32 pm
Příspěvky: 198
Bydliště: Olomouc
Model: phase I
Rok výroby: 1993
Motor: 123kW / 167PS 3,0 12v
Výbava: 4x4
Úpravy: Odlechčeni vozu o par 10kg rzi,
Plány: Jezdit ;)
Auto snů: Renault 5gt Turbo
no z vlastní skušeností když jsem měl pačku bez mlhovek a měl bych mít s mlhovkama,světla fungovali ale kecalek mi hlasil furt chybu se světlama až jsem dal druhou pačku s mlhovkama tak bylo ticho ale byla použita a vydržela měsic ted jsem koupil origo od renaultu přišlo to na pořadnou palku ale je vše oka.Takže ti to asi pujde ale bude ti to hlasit chybu nejspíše,konektor je stejný jen bude rozdil v zapojení nebo že bude vice funkčních pinu v kontektoru.


Pokud chceš za tyden jedu do Čr možu ti poslat pačku do ph1 bez mlhovek funkční.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Český překlad – phpBB.cz