Safrane Club

FÓRUM SAFRANE
 FAQ •  Hledat •  Registrovat •  Přihlásit se 
Právě je čtv bře 28, 2024 10:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2008 9:01 pm 
Offline
Pisálek..

Registrován: ned říj 28, 2007 1:55 pm
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha
To je hodně dobrý. Chci se Tě zeptat, šlo by to i s havarijním pojištěním? Jsem u český pojišťovny a platim ročne skoro 20t.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2008 9:13 pm 
Offline
2. Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 07, 2007 10:04 pm
Příspěvky: 1715
Bydliště: Praha
Model: phase I
Rok výroby: 1995
Motor: 193kW / 262PS Biturbo
Výbava: Baccara
Úpravy: pořád něco...
Plány: cca. 400HP bych rád.
Auto snů: Už ho řídim voe!
:lol2: To je hezký a já platim u Kooperativy 13000,- ročně :shock: ...Když by byla ta možnost tak bych také chtěl do "klubu" :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2008 9:16 pm 
Offline
Má to tu na svědomí
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 29, 2006 1:22 pm
Příspěvky: 3620
Bydliště: Kutná Hora
Model: phase I
Rok výroby: 1996
Motor: 197kW / 268 PS Biturbo
Výbava: Baccara
Úpravy: teprve proběhnou
Plány: kompletní GO + úpravy
Auto snů: C+CLK+SL Black Series
tak jsem se dozvědel, ze za trilitra platime 3700 rocne :lol2: u wustenrot s bonusama...

_________________
čobolo: safrane V612v man., safrane V624v man., safrane biturbo, espace V624v aut.
je: safrane biturbo x 3, espace 2,0 dci
a pak jeden golf s 3,0 čtyřválcem a jeden fiat s 4,2 osmiválcem (obojí transaxle)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2008 9:17 pm 
Offline
Pisálek..
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 16, 2008 3:01 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: Praha
Model: phase II
Rok výroby: 1999
Motor: 140kW / 190PS 3,0 24v
Výbava: Initiale
Amstafek píše:
To je hodně dobrý. Chci se Tě zeptat, šlo by to i s havarijním pojištěním? Jsem u český pojišťovny a platim ročne skoro 20t.


Mno s havarijním pojištěním je to trochu problém. Safrane je přeci jen luxusní automobil a tomu odpovídá i cena náhradních dílů. A od toho se odvíjí i ceny pojištění.

Zjednodušeně: U vozidel starších cca osmi let je potřeba zvážit zda se pojistění vyplatí.
Tabulkové ceny ke dnešnímu dni jsou dost hrozné:(
Pokud máte Safránka z roku 1996 je jeho cena max 40tis.
U Safánka z roku 2002 (uvedení do provozu) je to kolem 220tis.
Vždy mluvím o maximální motorizaci a výbavě.

Ale spočítat to mohu zkusit. Potřebuju vědět, kolik s tím jezdí lidí, jak jsou staří. Dále PSC trvalého stání vozidla a samozřejmě zabezpečení...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2008 9:28 pm 
Offline
Pisálek..
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 16, 2008 3:01 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: Praha
Model: phase II
Rok výroby: 1999
Motor: 140kW / 190PS 3,0 24v
Výbava: Initiale
Bóďa píše:
tak jsem se dozvědel, ze za trilitra platime 3700 rocne :lol2: u wustenrot s bonusama...


Hmmm.. To je slušný... Jen jestli jste taky četli pojistné podmínky :D

Já třeba zkoušel direct.. Jen tak ze srandy.. Nejdřív, že jasně.. no problem.. Pak jsem jim poslal kopii smlouvy a řekli.. Hmm sorry tam těch slev máte moc. Takže vám nedáme 20% slevu ale můžeme Vám dát to, co máte ted u Kooperativy:)) Zkrátka sranda..

Jen tak pro info:
Direct má pojištěných cca 22 000 ks vozidel
Wustenrot cca <1000 ks
AXA cca 10 ks


Kooperativa cca 1 370 000 ks
Allianz něco kolem 800 000 + -
CP cca 3 000 000 ks

Ta čísla berte prosím orientačně.. Ale obrázek si udělejte sami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2008 9:49 pm 
Offline
Pisálek..

Registrován: ned říj 28, 2007 1:55 pm
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha
Já mám u tý pojišťovny poviný + havárko se vším všudy kromě pojištění osob, 1% spoluúčast a dělá to dohromady ročně těch 20t. Bydlím v centru Prahy ( do 1měs. se budu stěhovat na Prahu 10 ) a nedovedu si představit nemít havarko. Kolikrát se mi stalo, že jsem přišel k autu a měl jsem ho poškozený od debilů, kterým dělá problém parkování a průjezd ulicí o rozměru 4m na šířku. Vždy jsem dal auto pak do servisu a vrátilo se mi to ve srovnání s tím co bych paltil ze své kapsy v servisu. Takhle jsem vždy zaplatil 1000kč a měl jsem udělaný auto. A to si fakturovaly i 22t :) . Mohl bych Tě tedy prosím poprosit o to spočítání?
Jezdí s tím jeden člověk, věk 23, budoucí psč je 100 00 a zabezpečení vozu je jen imobilisér. Rok výroby je 1993, obsah 1995ccm.
Dopředu děkuji!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2008 11:40 pm 
Offline
Pisálek..
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 16, 2008 3:01 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: Praha
Model: phase II
Rok výroby: 1999
Motor: 140kW / 190PS 3,0 24v
Výbava: Initiale
Amstafek píše:
Já mám u tý pojišťovny poviný + havárko se vším všudy kromě pojištění osob, 1% spoluúčast a dělá to dohromady ročně těch 20t. Bydlím v centru Prahy ( do 1měs. se budu stěhovat na Prahu 10 ) a nedovedu si představit nemít havarko. Kolikrát se mi stalo, že jsem přišel k autu a měl jsem ho poškozený od debilů, kterým dělá problém parkování a průjezd ulicí o rozměru 4m na šířku. Vždy jsem dal auto pak do servisu a vrátilo se mi to ve srovnání s tím co bych paltil ze své kapsy v servisu. Takhle jsem vždy zaplatil 1000kč a měl jsem udělaný auto. A to si fakturovaly i 22t :) . Mohl bych Tě tedy prosím poprosit o to spočítání?
Jezdí s tím jeden člověk, věk 23, budoucí psč je 100 00 a zabezpečení vozu je jen imobilisér. Rok výroby je 1993, obsah 1995ccm.
Dopředu děkuji!!


Hele já Tě od toho nechci zrazovat.. Je to pro mě kšeft, ale .... skoro každá pojistná událost bude ekonomická totální škoda...

Nová cena tvého Safránka byla 742 000,-
V roce 2003 měl hodnotu cca 75 000,-
A dnes je to cca 20 000,- plus minus

Ok spočítám to v pondělí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob črc 26, 2008 12:21 am 
Offline
Má to tu na svědomí
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 29, 2006 1:22 pm
Příspěvky: 3620
Bydliště: Kutná Hora
Model: phase I
Rok výroby: 1996
Motor: 197kW / 268 PS Biturbo
Výbava: Baccara
Úpravy: teprve proběhnou
Plány: kompletní GO + úpravy
Auto snů: C+CLK+SL Black Series
Zelvicka píše:
Amstafek píše:
Já mám u tý pojišťovny poviný + havárko se vším všudy kromě pojištění osob, 1% spoluúčast a dělá to dohromady ročně těch 20t. Bydlím v centru Prahy ( do 1měs. se budu stěhovat na Prahu 10 ) a nedovedu si představit nemít havarko. Kolikrát se mi stalo, že jsem přišel k autu a měl jsem ho poškozený od debilů, kterým dělá problém parkování a průjezd ulicí o rozměru 4m na šířku. Vždy jsem dal auto pak do servisu a vrátilo se mi to ve srovnání s tím co bych paltil ze své kapsy v servisu. Takhle jsem vždy zaplatil 1000kč a měl jsem udělaný auto. A to si fakturovaly i 22t :) . Mohl bych Tě tedy prosím poprosit o to spočítání?
Jezdí s tím jeden člověk, věk 23, budoucí psč je 100 00 a zabezpečení vozu je jen imobilisér. Rok výroby je 1993, obsah 1995ccm.
Dopředu děkuji!!


Hele já Tě od toho nechci zrazovat.. Je to pro mě kšeft, ale .... skoro každá pojistná událost bude ekonomická totální škoda...

Nová cena tvého Safránka byla 742 000,-
V roce 2003 měl hodnotu cca 75 000,-
A dnes je to cca 20 000,- plus minus

Ok spočítám to v pondělí....
no to jsou smejdi, vdyt to bylo vzdycky spis nadhodnoceny ne? nebo to ma kazda pojistovna svy tabulky? vim ze brachuv safran na konci roku 2006 (3,0, RXE, manual, rv 95) byl ohodnocenej neco pres 100 tisic kdy tyhle auta mely hodnotu tak kolem 65...

osobne si nedovedu prestavit prodej Amstafkova safrana za 20 000 :D ani jinyho pojizdnyho dvoulitra...

_________________
čobolo: safrane V612v man., safrane V624v man., safrane biturbo, espace V624v aut.
je: safrane biturbo x 3, espace 2,0 dci
a pak jeden golf s 3,0 čtyřválcem a jeden fiat s 4,2 osmiválcem (obojí transaxle)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob črc 26, 2008 11:53 am 
Offline
Pisálek..
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 16, 2008 3:01 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: Praha
Model: phase II
Rok výroby: 1999
Motor: 140kW / 190PS 3,0 24v
Výbava: Initiale
No bohužel je to tak...
Metodiky výpočtu jsou velice podobné a všechny pojistitelé by měli dojít ke stejné částce. Tabulky Ti řeknou přibližnou cenu a ta se pak doladí, podle najetých kilometrů, výbavy vozidla a jeho stavu.

V Cechách je spíš problém, že auta jako je Safrane, AvanTime a podobně prakticky nikdo nezná. A většina co tady jezdí nepochází z oficiálního dovozu.
Takže v českých tabulkách jsou pěkný kraviny např. TaxEpert, resp. IBS Expert s.r.o. Nemluvě o tom, že jim tam půlka chybí. (U Safrana jich mají jen 10 což je dost smutný) Nechápu proč jim pojištovny vůbec platí:)

Použitelný jsou celkem tabulky od EuroTaxu.. Ideálně německý nebo francouzký.. Tam jsou ta auta alespon všechna:)

Tím chci říct, žeocenit R Safrane může pro "odborníky" z likvidace být větší problém než ocenit Felicii.
Pokud byste se dostali při likvidaci do problému, je potřeba vzít soudního znalce a nechat udělat posudek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned črc 27, 2008 3:03 pm 
Offline
Pisálek..

Registrován: ned říj 28, 2007 1:55 pm
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha
Ok, děkuju. Jsem docela zvědav. No to si taky nedovedu představit s tím prodejem :D . Koukám, že člověk pokud nemá známý nebo nějaký zkušenosti s pojištěním tak je uplně v pr...i.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 3:02 pm 
Offline
Pisálek..
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 16, 2008 3:01 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: Praha
Model: phase II
Rok výroby: 1999
Motor: 140kW / 190PS 3,0 24v
Výbava: Initiale
Amstafek píše:
Ok, děkuju. Jsem docela zvědav. No to si taky nedovedu představit s tím prodejem :D . Koukám, že člověk pokud nemá známý nebo nějaký zkušenosti s pojištěním tak je uplně v pr...i.


Ahoj. tak jsem provedl výpočet pojistky a ani se mi to nechce napsat.
Začneme s tím, že vozidla takto stará na havarijní pojištění nepojišťujeme. Resp. jen se souhlasem GŘ.

Pokud ano vyšlo by to následovně
Spoluúčast 5% min. 5 000,- za 24 000,-
Spoluúčast 0% min. 2 000,- za 28 000,-

To je bez BONUSU. Pokud nějaký máš, dá se aplikovat sleva až 50%
-----------------------------
Cena.
Pracujeme s tabulkama, které mají max. 10let stará vozidla. Další problém
Nicméně dá se vyřešit.
Tvoje vozidlo má cenu 27 tis. plus minus dle Eurotaxu
-----------------------------

Takže já radím nepojišťovat. Ale rozhodnutí je na Tobě.
Při představě, že někde nedobrzdím a rozbiju si dva přední světlomety a rovnou je to totální škoda, bych měl trochu obavy:)

Pokud Ti to někdo pojistí do 4 000,- možná bych nad tím přemýšlel, ale stejně...

Pojistit se dají všechny Phase II. od roku výroby 1997, Mimo V6 3.0 Initiale. Tam je hodnota cca 35tis. (r.v. 1997)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 3:50 pm 
Offline
Má to tu na svědomí
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 29, 2006 1:22 pm
Příspěvky: 3620
Bydliště: Kutná Hora
Model: phase I
Rok výroby: 1996
Motor: 197kW / 268 PS Biturbo
Výbava: Baccara
Úpravy: teprve proběhnou
Plány: kompletní GO + úpravy
Auto snů: C+CLK+SL Black Series
tyjo, asi bych se nechal ukecat na 3,0 initiale za 35 tisíc :D

_________________
čobolo: safrane V612v man., safrane V624v man., safrane biturbo, espace V624v aut.
je: safrane biturbo x 3, espace 2,0 dci
a pak jeden golf s 3,0 čtyřválcem a jeden fiat s 4,2 osmiválcem (obojí transaxle)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 4:19 pm 
Offline
Pisálek..

Registrován: ned říj 28, 2007 1:55 pm
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha
Zelvicko, jses hodnej! Díky moc za zjištění, ale nechám to jak to mám teď. Ale je to stejně hustý, jak ty auta ztrácejí na hodnotě :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 8:44 pm 
Offline
Pisálek..
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 16, 2008 3:01 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: Praha
Model: phase II
Rok výroby: 1999
Motor: 140kW / 190PS 3,0 24v
Výbava: Initiale
Amstafek píše:
Zelvicko, jses hodnej! Díky moc za zjištění, ale nechám to jak to mám teď. Ale je to stejně hustý, jak ty auta ztrácejí na hodnotě :cry:


Jasnačka .. to samozřejmě chápu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2008 8:47 pm 
Offline
Pisálek..
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 16, 2008 3:01 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: Praha
Model: phase II
Rok výroby: 1999
Motor: 140kW / 190PS 3,0 24v
Výbava: Initiale
Bóďa píše:
tyjo, asi bych se nechal ukecat na 3,0 initiale za 35 tisíc :D


No v podstatě ho můžeš mít. Najeto 450km. Fotky jsi viděl. Jen je problém, že ho má ten debil Pluhař a další problém je, že je na něm hafo práce.
A zrovna tohohle bys měl tak za těch dvacet...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Český překlad – phpBB.cz